ads_developerspro
امروز :‌ شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۶
خانه اخبار داغ خوشرو: سازمان ملل از اعضایش بخواهد گفت‌وگو میان تمدن‌ها را ترویج کنند
  • ۲۲ دی, ۱۳۹۵ در ۲:۰۳ ب.ظ
  • دسته بندی : اخبار داغ
  • کد خبر : 92193365
سفیر ایران نزد سازمان ملل متحد

خوشرو: سازمان ملل از اعضایش بخواهد گفت‌وگو میان تمدن‌ها را ترویج کنند

سفیر ایران نزد سازمان ملل متحد گفت: افکار افراط‌گرایانه، تکفیری و بیگانه‌هراسی ریشه‌های خشونت در شرق و غرب جهان است.

آنتونیو گوترس در نخستین حضورش در جلسه شورای امنیت به عنوان دبیرکل جدید سازمان ملل متحد به بیان راهبردهای کلی خود مبنی بر اولویت دادن به صلح و پیشگیری از جنگ و مخاصمات  پرداخت.

این بحث با استقبال بی‌نظیر کشورهای عضو روبرو شد و بیش از ۹۰ کشور از جمله ایران در آن شرکت کردند.

غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در سخنرانی خود در این نشست با اشاره به هدف نخستین ایجاد سازمان ملل متحد یعنی جلوگیری از بروز جنگ میان کشورها اظهار کرد : هرچند می‌توان گفت که سازمان ملل به خاطر کاهش تعداد جنگها میان کشورها  موفقیت‌هایی داشته است اما در عین حال باید اذعان داشت که میزان خشونت در جهان ما نه تنها کاهش نیافته که هم افزایش یافته و هم پراکنده شده است. اکنون مخاصمات بیشتر در داخل کشورها و به شکل تروریسم و افراط گرایی تروریست‌های خارجی، برنامه ریزی عملیات تروریستی و جرائم سازمان یافته بین المللی صورت می گیرد که سازمان ملل برای مقابله با آن ایجاد و طراحی نشده بود.

خوشرو افزود: در عین حال با نگاهی عمیق‌تر می‌توان دریافت که تجاوزگری در همان مفهوم کلاسیک و متداول هنوز ریشه اصلی مخاصمات است . اشغالگری رژیم صهیونیستی علیه سرزمین فلسطینیان؛ حمله و تهاجم تجاوز آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ و دخالت خارجی علیه سوریه و یمن همه مصادیق همان مفهوم تجاوز است که در منشور ملل متحد به آن اشاره شده و ادامه آن چشم انداز صلح را در این مناطق تیره و تار ساخته است.
سفیر کشورمان همچنین گفت: افزون بر این، سر بر آوردن افکار افراط گرایانه، تکفیری و بیگانه هراسی که در شرق و غرب جهان به صورتی همسو در حال رشد و گسترش است از جمله ریشه های خشونتی است که بخشهای بزرگی از دنیای ما را در بر گرفته است . سازمان ملل متحد باید از کشورهای عضو خود بخواهد تا در هر دو سوی، مانع تبلیغات و ترویج نفرت شوند و به جای آن گفت‌وگو و تفاهم میان تمدن ها، فرهنگها و ادیان را ترویج، تشویق و حمایت کنند.
خوشرو در پایان گفت : لازم است سازمان ملل متحد  و دبیر کل جدید با شجاعت و اراده سیاسی با این چالشها و ضرورتهای عصر ما روبرو شوند و نیروهای خود را در مسیر طولانی پیشگیری تا ایجاد صلح پایدار بسیج کنند.

ارسال نظر برای " خوشرو: سازمان ملل از اعضایش بخواهد گفت‌وگو میان تمدن‌ها را ترویج کنند "
فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

طراحی و پیاده سازی شده توسط : جهان هوشمند فردا