امروز : سه شنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۶

امامزاده علی صالح (ع)؛ مشهورترین امامزاده ایلام

دانلود ویدئو
  • ۲۱ اسفند, ۱۳۹۵ در ۱:۰۸ ب.ظ
  • دسته بندی : فیلم
  • کد خبر : 92193369

بسیاری از زئران عراقی که از مرز مهران وارد کشور می شوند بدون شک از این امامزاده زیارت می کنند و شهر صالح آباد به دلیل حضور امامزاده علی صالح (ع) به قطب فرهنگی و معنوی استان تبدیل شده است.

در ایام نوروز نیز حجم زیادی از گردشگران و مسافران استان ایلام از این امامزاده بازدید و زیارت می کنند و هم اکنون نیز امکانات خوبی برای پذیرایی از زائران اندیشده شده است.

بدون شک شهر صالح آباد به دلیل وجود بارگاه امامزاده علی صالح (ع) قابلیت تبدیل شدن به قطب مذهبی و فرهنگی در کشور را دارد ولی به شرط آنکه مسئولان زیرساختهای لازم را در این شهر بیشتر کنند.

بقعه علی صالح در شهر صالح آباد از توابع شهرستان مهران واقع شده و در بین مردم استان ایلام به «خاص‌علی» مشهور است و امامزاده علی صالح فرزند عبیدالله الاعرج بن حسین اصغر بن امام زین العابدین(ع) است و تقدس این امامزاده تا حدی است که به دلیل کرامتهای بسیار به عنوان مهمترین زیارتگاه بین بقاع متبرکه استان و حتی در بین مردم غرب کشور جای دارد.

طبق سنگ نوشته‌ای که در دیوارهای بنای قدیمی امام‌زاده قرار داشته بنای مذکور در سال ۱۳۰۸ هـ . ق در زمان حکومت ناصرالدین شاه قاجار و به توفیق و اهتمام غلامرضا خان والی زاده، والی لرستان و پشتکوه و به معماری استاد حسین دزفولی تجدید بنا شده است و ضریح امامزاده با برخورداری از ۹ شبستان، یک گنبد، دو مناره و بهره گیری از آجرنما، کاشی کاری و مقرنس یکی از آثار برجسته معماری اسلامی در دوران صفوی و ماقبل آن است.

ارسال نظر برای " امامزاده علی صالح (ع)؛ مشهورترین امامزاده ایلام "
فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

کانال تلگرام کریم احمدی

طراحی و اجراتوسط : دپارتمان طراحی سایت دولوپرس پرو