امروز : دوشنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۶

  • ۱۹ اسفند, ۱۳۹۵ در ۹:۴۱ ب.ظ
  • دسته بندی : اخبار
  • کد خبر : 92193327
رئیس سازمان پدافند غیرعامل:

رسانه‌ها یقه صنایع پرخطر را بگیرند/ضعف جدی در آزمایشگاه بیولوژیک

یزد ـ رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به الزامات صنایع شیمیایی و صنایع پرخطر برای استقرار در شهرها گفت: ایمنی باید رعایت شود و رسانه‌ها پیگیر رعایت آن باشند و یقه صنایع پرخطر را بگیرند.

سردار غلامرضا جلالی عصر امروز در حاشیه افتتاح نخستین مرکز آموزشی و مهارت‌آموزی پدافند غیرعامل کشور در حوزه CBRNE در نشستی خبری در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد استقرار صنایع شیمیایی در شهرها اظهار داشت: استقرار این صنایع الزاماتی دارد و همه موارد ایمنی باید رعایت شود در غیر اینصورت صنایع پرخطر باید به بیرون از شهرها و دور از محل زندگی مردم هدایت شوند.

وی بیان کرد: صنایع پرخطر تنها دو راه دارند، یا ایمن شون یا جابجا شوند و رسانه ها پیگیر این موضوع باشند و اگر صنایع پرخطری که الزامات را رعایت نمی‌کند، ملاحظه کردند، یقه آن را بگیرند و حساسیت نشان دهند.

جلالی تصریح کرد: رسانه ها باید همانگونه که در حوزه محیط زیست مثلا به قطع یک درخت واکنش نشان می دهند، در حوزه پدافند غیرعامل نیز حساس شوند و پرسشگری داشته باشند و مردم را آگاه آکنند تا آنها نیز مطالبه گری کنند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به مشکلات موجود در زمینه پدافند غیرعامل در حوزه زیستی بیان کرد: نقص آموزش و نبود آزمایشگاه‌های مجهز از ضعف‌های جدی پدافند غیرعامل در حوزه بیولوژیک و زیستی است.

وی ادامه داد: وضعیت آزمایشگاه‌ها به نحوی نیست که بتوانیم هر تهدید نو پدیدی را در کشور تشخیص دهیم و برای رفع نیازها این بخش لازم است خیران وارد عمل شوند.

جلالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گستردگی زیرساخت های هسته ای و شیمیایی در کشور بیان کرد: برای مواقع بروز بحران در این حوزه ها نیاز به آموزش کارکنان بیمارستان‌ها یا ایجاد بیمارستان‌هایی با تجهیزات خاص است.

وی ادامه داد: بر این اساس برای برخی استان‌های هسته ای نظیر اصفهان و بوشهر، اورژانس هسته ای ایجاد خواهد شد.

جلالی یادآور شد: در حال حاضر زیرساخت‌های هسته ای و تحقیقاتی در هشت استان کشور فعال است و به تدریج به سمت تجهیز و آموزش در مراکز درمانی این استان‌ها خوایم رفت.

ارسال نظر برای " رسانه‌ها یقه صنایع پرخطر را بگیرند/ضعف جدی در آزمایشگاه بیولوژیک "
فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

کانال تلگرام کریم احمدی

طراحی و اجراتوسط : دپارتمان طراحی سایت دولوپرس پرو